ARZU ÖZEV DÖRTER

Uluslararası Sertifikalı Yoga - Nefes - Stres Yönetimi Eğitmeni ve Yaşam KoçuYeni Sitemizde Hizmet Vermekteyiz :)
Bağlanmak için logoya tıklayınız...

Yasam Kocu-Stres Yonetimi-Kendi Isini Kurmak-Yoga ve Saglik Egitimleri

Feel Good International

NLP Yaşam Koçluğu - Ofis Yogası - Kurumsal Programlar - Profesyonel Stres Yönetimi - Kendi İşini Kurmak - Anahtar Teslimi Şirket Kurmak - Web Tasarım Hizmetleri
Eski Site Üzerinden Devam Etmek için...Art of Living - Nefes Alma Sanatı (Yetişkinler)

(Çocuklar için Art Excel - Gençler için YES! Programı)

 

Programın Özelliği

* Temelinde "Sudarshan Kriya Nefes Tekniği" olup, bu tekniğin beden-zihin-ruh dengesi üzerindeki olumlu etkileri bilimsel araştırmalarla da desteklenmektedir. (www.aolresearch.org )

* Bugüne kadar 140'tan fazla ülkede 30 milyondan fazla kişi tarafından deneyimlendi.

* Tüm program, interaktif yapısıyla, yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenme imkanı sunar.

* Modern hayatın gereklerine uygun olarak düzenlenmiş olup, insan doğasında mevcut olan tüm potansiyelin uyandırılıp geliştirilmesine yönelik kullanışlı bilgi ve teknikler sunar.

     

Programın Yararları

* Fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığın düzelmesi

* Olumsuz duygu ve düşüncelerle başa çıkabilme yeteneğinin artması

* Depresyon ve Endişelerden kurtulma

* Kendine güvenin, yaratıcılık ve verimin artması

* Konsantrasyon ve odaklılığın artması

* Enerji ve moralin yükselmesi

     
* Heves, istek ve coşkunun artması

* Uyku kalitesinde artış

* Daha fazla neşe ve huzur

* Yaşam kalitesinin artması

* Farkındalığın artması

ve tüm bunların sonucu olarak;

* Sağlık, Mutluluk ve Başarı...

Katılımcıların Deneyimleri : http://aoldeneyim.blogspot.com/

Bu programın tüm gelirleri sosyal sorumluluk projelerine ve Art of Living Türkiye’nin çalışmalarına aktarılmaktadır.

Art Excel Çocuklar İçin : (8-13 Yaş)

Art Excel Atölyesi ile Çocuklarınız...

* Potansiyellerini Keşfetsinler!

* Oyunlarla, Eğlenerek Öğrensinler!

* Korkularından, Endişelerinden Sıyrılalsınlar!

* Uyuşukluktan Kurtulup, Enerji Dolsunlar!

* Çok Enerjiklerse, Enerjilerini Doğru Kullanmanın Yolunu Bulsunlar!

* Olumsuz Duygularıyla Kendi Kendilerine Başa Çıkmayı Öğrensinler!

* Birliktelik Duygusuyla Dolsunlar!

* Arkadaşlarıyla Grup içinde Uyumlu Çalışmayı Öğrensinler!

Liderlik Nitelikleri Kazansınlar!

* Hafızalarını Güçlendirip, Konsantrasyonlarını Arttırsınlar!

     
Art Excel Program İçeriği

Art Excel Programında genç katılımcılarımız, insani değerleri açığa çıkartacak yenilikçi oyunlar ve etkileşimli süreçler eşliğinde ‘Başarının 6 Altın Anahtarı’nı öğreniyor. Eğlence ve kahkahalar eşliğinde çocuklar; paylaşımı, uyum içerisinde çalışmayı ve oynamayı ve aidiyet duygusunu geliştirmeyi öğrendikleri önemli derslere katılıyorlar. Çocuklar, farklı gruplar içerisinde bile kendilerini daha iyi ifade edebilir, doğal ve rahat hale geliyorlar. Katılımcılara aynı zamanda korku, endişe, depresyon ve diğer negatif duyguları elimine eden etkili nefes teknikleri ve yoga da öğretiliyor. Çocukların saklı kalmış potansiyellerini açığa çıkarmak için önemli bir araç olan meditasyon, programda tamamlayıcı bir unsur olarak yer alıyor.

Programın sonunda çocuklar; yaratıcı yetenekler, iyileşen hafıza ve konsantrasyon, gelişen liderlik özellikleri, duyguları ile başa çıkabilmek, açık bir zihne sahip olmak ve arkadaşları ile iyi ilişkiler kurabilmek adına büyük bir gelişim gösterirler.

  Art Excel'e katılan ve mezun olan çocukların deneyimlerini paylaşarak kursumuzu size daha iyi anlatabiliriz:

“Programda yeni arkadaşlar edindim, oyunlar oynadım, Yoga yapmayı ve bazı nefes tekniklerini öğrendim. Nefes teknikleri şuan da düşünebilmeme yardımcı oluyor. Şimdi kendimi daha rahat, mutlu hissediyorum. Çoğu zaman halim çok daha iyi. Bu program kesinlikle hiçbir zaman unutmayacağım bir deneyim kazandırdı çünkü bana hayat hakkında birçok şey öğretti.”

Kayla, yaş 13

“Bu programa katılmadan önce büyük bir stres altındaydım. Küçük şeylere bile sinirleniyordum. Programda bu sinirlilikten nasıl kurtulacağımı ve zihnimi karmaşadan arındırmayı öğrendim. Eğer sinirli isem nefesi uyguluyorum ve bu da beni daha iyi hissettiriyor.”

Matt, Ortaokul öğrencisi


Bu programın tüm gelirleri sosyal sorumluluk projelerine ve Art of Living Türkiye’nin çalışmalarına aktarılmaktadır.

 

YES!

Hem eğlenceli, hem öğretici YES! programı, genç yetişkinlere öğrenciler, liderler ve yaşadıkları toplumun üyeleri olarak tam potansiyellerine erişmelerini sağlamada kapsamlı ve holistik araçlar sağlayan bir dinamik yaşam becerileri eğitim programıdır.Stres yönetimi ve sağlık için yenilikçi nefes tekniklerine ek olarak, YES! programı farkındalık, pozitif psikoloji, sosyal-duygusal öğrenme, karakter gelişimi ve yogayı içermektedir. Program içeriği gençlerin hoşuna giden katılımcı bir şekilde öğretilmektedir.

Araştırma bulguları YES! programı sırasında öğrenilen proseslerin öfke, şiddet ve depresyonu azaltırken odaklanma, zihinsel berraklık ve konsantrasyonu artırdığını göstermektedir.

1. Fiziksel - Yoga ve yenilikçi nefes teknikleri.

2. Zihinsel - Özel tekniklerle hafıza, konsantrasyon ve odaklanmayı artırarak öğrenme yetisini geliştirmek için farkındalık ve pozitif psikolojiye dayanan ve eğlenceli, deneyimsel ve interaktif prosesler aracılığıyla öğretilen pratik bilgiler.

3. Sosyal - İnteraktif şekilde takım çalışmasını ve çatışmanın ortadan kaldırılmasını öğreten ve uyumlu ilişkiler yürütme yetisini artıran sosyal yetenekler, takım kurma ve liderlik.

4. Duygusal - Öğrencilerin zorlayıcı durumlarda kendilerini rahat hissetmelerine ve akranlarından gelen baskı karşısında özgüvenlerini artırmaya yardımcı olacak dinamik grup tartışmaları ve prosesler.

Kurslar gerekli yetiler sahip ve son derece eğitimli öğretmenler tarafından kuralları olan ama aynı zamanda eğlenceli ve destekleyici bir atmosferde verilir. Öğrenci, gruba karşı derin bir aidiyet ve bağlılık duygusu geliştirir. Daha sonra bu sosyal bağlılık duygusu sınıf arkadaşlarının dışındaki kişilerle ilişkilerine de yansır.


Bu programın tüm gelirleri sosyal sorumluluk projelerine ve Art of Living Türkiye’nin çalışmalarına aktarılmaktadır.Detaylı bilgi için ilgilendiğiniz konu başlığını seçiniz...

İletişim : (536) 322 34 18 / info@arzuozev.com