ARZU ÖZEV DÖRTER

Uluslararası Sertifikalı Yoga - Nefes - Stres Yönetimi Eğitmeni ve Yaşam KoçuYeni Sitemizde Hizmet Vermekteyiz :)
Bağlanmak için logoya tıklayınız...

Yasam Kocu-Stres Yonetimi-Kendi Isini Kurmak-Yoga ve Saglik Egitimleri

Feel Good International

NLP Yaşam Koçluğu - Ofis Yogası - Kurumsal Programlar - Profesyonel Stres Yönetimi - Kendi İşini Kurmak - Anahtar Teslimi Şirket Kurmak - Web Tasarım Hizmetleri
Eski Site Üzerinden Devam Etmek için...Art of Living - Yoga

 

Yoga Nedir?

"Yoga kaliteli, uzun ve sağlıklı bir yaşamın evrensel bilimidir. Yoga sadece fiziksel egzersiz değil, aynı zamanda vücudu, zihni ve ruhu uyuma sokan bir yoldur."

Mutluluk, insanın kalıtımsal arzusudur. Eski bilgeler, hayatla ilgili sorgulamaları sonunda, daha uzun, sağlıklı ve mutlu bir hayatın sırlarını bulmuş ve bu gizli ve kutsal bilime "yoga" adını vermişler. Yoga, Sanskritçede “yuj” kökünden gelir ve kelime anlamıyla birleşmek demektir.

Bu birleşme, bireysel bilincin, evrensel bilinçle birleşmesi anlamındadır. Yoga bilgisi 5000 yıl öncesine dayanan eski kutsal yazıtlardan kaynağını alır.

Yoga dinin ve kültürün ötesinde, evrensel bir bilgi ve köklü bir bilgeliktir. Daha sağlıklı, mutlu ve daha barış dolu bir hayat kurmayı sağlayan ve neticesinde de kişiyi özünün farkındalığına taşıyan bir yolculuktur.

Ben Hiç Esnek Değilim, yine de yoga yapabilir miyim?

Esneklik oranınız veya yaşınız Sri Sri Yoga'ya başlamanızda bir etken değildir. Başladıktan sonra, düzenli uygulamayla, zaman içinde yavaş yavaş daha da esneklik kazanacaksınız. Sri Sri Yoga'da yaş sınırı ve rekabet yoktur. Daha da ötesinde, vücudun esnekliğini artırmak, yoganın çok yönlerinden sadece bir tanesidir.

Art of Living Yoga Nedir?

Art of Living Yoga, yogayı tüm yönleriyle size sunar. Art of Living'da vücut formunuz ve sağlığınız için asanalar , rahat ve sakin bir zihin için nefes egzersizleri (pranayama) ve çeşitli meditasyonlar, ruhsal derinliğiniz için yoga bilgisi bir bütün halindedir. Art of Living Yoga, bedeni, zihni ve ruhu uyum içinde biraraya getiren, nazik olduğu kadar da güçlü bir disiplindir.

Art of Living Yoga'nın Diğer Yoga Disiplinlerinden Farkı Nedir?

Farkı, 5 günlük süreçte kendiniz deneyimleyeceksiniz. Art of Living Yoga, kısa sürede sizi hayatın her aşamasında geliştirir ve daha mutlu, sağlıklı ve dengeli bir hayata kavuşmanız için etkili teknikleri gösterir.

Yoga Hareketlerinin (asanaların) Yararı Nedir?

Yoga birleşmek demektir. Yoga asanaları, zihni, bedeni ve ruhu "şu an"da birleştirir. Bu esneme hareketleri, kendi vücudumuzun içinde rahat ve evimizde hissetmemizi, onu daha çok sevmemizi sağlar. Fiziksel egzersiz olmanın ötesinde, yoga asanalar, zihne, bedene, duygulara ve genel sağlığa da yararlıdır.

Stres vücutta birikir. Yoga asanalar yoluyla, vücudumuzdaki gerginlik, tutukluk, ağrı ve bilinçaltımızda takılı kalan çeşitli hislere karşı dikkat geliştiririz. Nefesle birleştirilen yavaş ve meditatif esnemelerle, yoga hareketleri uzun zamandır bizimle olan gerginlikten kurtulmamızı kolaylaştırır.

Asana egzersiziyle, vücudumuz ve hareketlerimiz esneklik kazanır, kaslar rahatlar ve şekillenir. Omurilik, eklemler ve bağlar masaj olur. Her hareket, belli organları stimule eder ve böylece kan dolaşımı hızlanır, hazım kolaylaşır ve vücut zehirlerden (toksinlerden) arınır.

Art of Living Yoga programında, temel asanalar, rehberlik eşliğinde, her asananın doğru bir şekilde, vücudu hırpalamadan nasıl uygulanacağı size gösterilir.

Programı tamamladıktan sonra, yoga asanalarını evde, günlük rutininizin bir parçası olarak kendi kendinize de uygulayabilirsiniz.


Bu Programın (Düzenli Uygulandığında) Bana Genel Olarak Nasıl Yararları Olacak?

* Bağışıklık Sisteminin güçlenmesi

* Endişe ve panik atak, depresyon, uyku bozuklukları, yorgunluk ve yüksek tansiyon gibi kronik hastalıkların, kronik ağrıların önlenmesi veya tümüyle ortadan kalkması

* Enerjinin artması

* Kiloda azalma

* Daha parlak ve berrak bir cilt

* Daha sağlıklı bir beden ve vücut duruşunun düzelmesi

* Kan dolaşımının ve sindirim sisteminin dengeye girmesi

* Daha dingin bir zihin

* Farkındalığın ve konsantrasyonun artması

* Verimliliğin ve iş hayatında coşkunun artması

* Stresle başa çıkabilme yeteneğinin artması

* Kendine güvenin artması ve sosyal ilişkilerde daha fazla uyum

Yoga takvimi için : www.arzuozev.blogspot.com

Yoga Kidz

Hepimiz çocuklarımızın geleceğini düşünür ve iyi bir eğitim almalarını, topluma yararlı birer birey olmalarını ve en iyi yerlere gelmelerini isteriz. Çocuklarımızın hayattaki başarısı, okul eğitiminin yanısıra, kendi duygu ve düşüncelerine hakimiyetle mümkündür. Çocuklarımız okullarda, pek çok konuda bilgi ediniyorlar, fakat kendi duygu ve düşünceleriyle ve çevrelerindeki stresle başa çıkmanın bilgisini ne yazık ki öğrenmiyorlar.

Çocuklar için Art of Living Yoga, çocukların çeşitli oyunlarla, birarada eğlenerek daha sağlıklı, üretken, enerjik, toplum içinde daha rahat ve verimli olması için tasarlandı.

Çocuklar için Yoga’nın Faydaları

* Paylaşım, kendini daha rahat ifade etme ve çevreyle iyi iletişim kurma yeteneklerinin gelişmesi,

* Anı daha yoğun ve konsantre yaşayarak stresle başaçıkmayı öğrenme,

* Hafıza ve konsantrasyonu artırma,

* Okul başarısının artması,

* Birarada, uyum içinde çalışma yeteneğinin artması,

* Liderlik yönlerinin gelişmesi

Hamilelikte Yoga (Hamile Yogası)

Art of Living Yoga ile bebeğinizi huzurla taşıyın…

Bebeğinizin gelişimi anne karnında başlar ve sizin tüm duygularınız bebeğinizi de etkiler.

Art of Living Yoga’da, sizin ve bebeğinizin sağlığı ve rahatlığı için 5 önemli özellik biraradadır:

1) Yoga Asanalar, yani esneme hareketleri sayesinde bütün iç organlarınız masaj olur, kaslarınız esner ve başta bağışıklık, sinir ve sindirim olmak üzere tüm sistemleriniz dengeye oturur. Sizin bünyenizin böyle sağlıklı ve dengeli çalışması sayesinde bebeğiniz de bundan faydalanır.

2) Nefes egzersizleri, sizin ve bebeğinizin bünyesini oksijen ve enerjiyle doldurur ve kolay bir doğum için size gerekli araçları temin eder.

3) Meditasyon, sizi kendinize yaklaştırır ve zihnin dinginleşmesini sağlar. Dingin bir zihinle, hamilelik döneminde çoklukla karşılaşılan korku, telaş ve karmaşalar çözülür ve bebeğinizle aranızda inanılmaz bir iletişim oluşur.

4) Derin Dinlenme veya Yogik uyku, sizi doğuma hazırlar ve zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak dinlenmenizi sağlar.

5) Yoga Bilgisi ve Ayurveda sayesinde sağlıklı ve dengeli beslenir, enerjinizi yükseltir ve özünüze daha da yaklaşırsınız.

Hamile Yogası ile ilgili basında çıkan yazı dizisi...

Deneyimler : http://srisriyogilerindiliyle.blogspot.comDetaylı bilgi için ilgilendiğiniz konu başlığını seçiniz...

İletişim : (536) 322 34 18 / info@arzuozev.com